Bugunneoldu.org Hakkında!

Bugunneoldu.org Hakkında!

Arkadaşlar merhabalar,

Bir süredir yazı yazamıyordum. Özel bazı sebeplerden dolayı. Hatta bilgisayar başına bile oturamıyordum. Evet yine sözümde duramadım. Her gün yazı giremedim. PHP derslerinin devamı çok kısa zaman içerisinde seri bir şekilde gelecek. Bununla birlikte Bootstrap ve Python derslerine de başlayacağım. Sadece yazılarda düzenlenmesi gereken bir kaç kısım kaldı. Onları da düzenledikten sonra art arda yazıları yayınlayacağım.

Şimdi bu başlıkta verdiğim alan adını bir arkadaştan ben devir aldım. Kendisi bir proje için kullanacakmış fakat bazı sebeplerden dolayı kullanmamış. Bende kendisiyle görüştüm ve transfer işlemini başlattım. Aslında bugunneoldu.org öyle alışılagelmiş bir alan adı ki hani bu siteye girdiğimiz de beklediğimiz şey şu; tarihte bugün neler olduğu. Geçmiş tarihlerde neler olmuş. Kimler yaşamış, kimler ne çalışmalar yapmış her şeyi gösteren bir site gibi düşünülüyor. Gelin benim aklımda ki projeyi dinleyin o zaman;

Tarihte yaşanan olayların aksine sadece ama sadece web/bilişim tarihinde yaşanan olaylar olacak. Yani bugün hangi blog kuruldu ya da hangi blog kurulacak. Türkiye’de ki bilişim firmaları hangi işleri başardı. Kısacası portalın tamamen amacı web/bilişim tarihini sürekli olarak güncel tutarak insanlara daha çok bilgi sağlamak.
Öncelikle şunu söylemeliyim ki projenin hazırlık sürecini 45-60 gün olarak belirledim. Evet daha kısa bir süre içerisinde tamamlanabilir bir proje ama bu süreyi uzun tutmamın amacı hem hiç bir türlü güvenlik açığı bırakmamak için tamamen her şeyi bir kaç defa gözden geçirmek hem de bu süre içerisinde sizlerden talebim olan bana iletişim sayfasından ya da me@burakalhas.com.tr adresinden web sitelerinizin, ajanslarınızın kurulduğu ya da önemli bilişim olaylarının tarihlerini göndermeniz. Bunu göndermenizi istememin amacı hazırlık süreci içerisinde veritabanına eklemek. Proje yayınlandıktan sonra sitenizi eklemek için bugunneoldu.org üzerinde “İletişim” sayfası olacak. Oraya projelerinizi gönderebilirsiniz. Gönderdikten hemen bir kaç saat içerisinde tarafımca sisteme eklenmiş olacaktır.
Bu proje sayesinde blog yazarı arkadaşlarım, abilerim, ablalarım hepsi hem ziyaretçi sayılarını arttırabilecek hem kolay yoldan backlink sağlayabilecekler. Tabi bundan daha önemlisi bilişim dünyasında neler oluyor, herkes çok rahatça takip edebilecek.  

 

 

Beğen  10
Yazar

20'li yaşları bir türlü atlatmak istemeyen, bilgisayarla ilgili blogger ve devoloper

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)