Hakkımda

Selamlar! Ben Burak.

Yıllardır blog yazamama serüvenim ve onlarca blog açıp kapatmam yüzünden bu sayfayı bile doğru düzgün yazamadım. Aslında kendimi nasıl tanıtacağımı da pek bilmiyorum sanırım.

Kendimi bildim bileli bilgisayar başında bir şeylerle uğraşıyorum. İlk bilgisayar başına oturduğumda 6 yaşındaydım. Tüplü ekranı olan beyaz bilgisayarım vardı. Windows 98 yüklüydü. Saçma sapan şeyler yapıyordum. İnternet desen 1mb falan hızı var. Ha birde yanı sıra okumayı falan da pek bilmiyorum diye saçma sapan oyunlar oynuyorum o kadar. Birde bunların yanı sıra bilgisayar tam bir vasat. Power tuşuna basıyorum gidiyorum sokakta oynuyorum, yemek yiyorum geliyorum. Daha yeni açılıyor bilgisayar. Neyyyysssseee işte. Bilgisayarla serüvenim böyle başladı. O günden sonra hep bilgisayarcı olmak istemiştim. Ama tabi meslek alanlarından bi’haberim. Mühendismiş, yazılımcıymış falan bilmiyorum. Bunları yaşım sekiz iken falan öğrendim. Daha sonrasında yazılım denen şeye merak sarmaya başladım. İlgi alanım web siteleri. Bir çok sitelerde geziniyorum çok farklı şeyler öğreniyorum. Derken derken bugünüme gelebildim.

Peki bugünüme gelirken neler öğrendim? Hangi yazılım dilleriyle uğraşıyorum?

Şu anda çalışma alanlarım arasında Python olmak üzere PHP, C++, C#, Java, Swift, Node.js ve son olarakta Angular.js var. Bu alanlarda kurumsal projeler geliştirmekteyim. Bunların yanı sıra hobi olarak grafik tasarım üzerine çalışmalar yapmaktayım.

Bunlar haricinde günlük hayatımda nasıl biriyim? 

Gün boyunca bilgisayar başında kalkmayan, sürekli olarak kendimi geliştirmek isteyen biriyim. Arabalara ilgim var. Ama aşırı şekilde bir ilgi. Boş zamanlarımda boşu boşuna bile çıkıp araba sürerim. Bunların yanı sıra hayattan kolay kolay sıkılmayan, sıkıldığı zamanlarda içini beyaz kağıtlara döküp rahatlayan, derdini tasasını içinde tutan biriyim.

WordPress theme demo plugin by SpotOn Search Engine Optimization.