BURAK ALHAS

İçimdeki Çocuk Öldü!

Öncelikle söyleyeyim ki siyasi bir paylaşım değildir. Kimine göre sitem, kimine göre haksızlığa dair bir yazı olacak bu.

Nereden ve nasıl başlayacağım inanın bana hiç bilmiyorum.

Söylenecek o kadar çok şey var ki söylemediğimiz.

Para ve mezheplerin uğruna bir çok insanın ölmesi. Akıl ve mantığın alacağı şeyler değil. Sebebi ne? Neden oluyor? Sadece haberlerde söylenen kadarını biliyor ve onları bilmekten ileri gidemiyoruz. Gidip o insanlar gibi ölmüyoruz ama o ölen insanları gördükçe içimizde ki vicdanı öldürüyoruz. İçimizde ki insanı öldürüyoruz. İçimizde ki çocuğu öldürüyoruz. Kimseye hissettirmeden hemde.

Herkes ayrı bir şey konuşuyor, kimse net bir şey söyleyemiyor çıkan savaşlar yüzünden. Ölen askerler, askerlerimiz. Ölen vatandaş, vatandaşlarımız. Ölenlerin hepsi büyüklerimiz, kardeşlerimiz. Hangi din, dil ve ırktan oldukları fark etmeksizin hepsi bizim kardeşimiz.

Peki neden? Kimlerin egosu yüzünden bu kadar insan ölüyor?

Düşünüyoruz. Ama bulamıyoruz. Bulduk sanıyoruz aslında. Evet bunun yüzünden diyoruz örneğin ama bir kaç gün ya da hafta geçiyor bir bakıyoruz ki aslında onun yüzünden değil de başkası yüzünden ölüyormuş o insanlar. Neden?

İnanın bana hiç bir savaş hakkında veya hiç bir siyasi parti hakkında ya da hiç bir ülke hakkında bilgim olmadan yazıyorum bunları. Sadece dışarıda ölen insanları, çocukları gördükçe içimde ki ölen çocuğun hatırına yazıyorum bunları. Sırf o ölen çocuğun sesini bir nebze de olsa dindirmek için yazıyorum.

Neyse arkadaşlar benim bu konu hakkında ki yorumlarım bunlar. Belki yanlış, belki doğru bilemiyorum ama içimden gelenlerin hepsi bu. Umarım ki kısa süre içerisinde mutlu, huzurlu bir dünyaya kavuşuruz. Savaşların olmadığı, paranın hükmetmediği bir dünya dileklerimle.

BURAK ALHAS

20'li yaşları bir türlü atlatmak istemeyen, bilgisayarla ilgili blogger ve devoloper

Yorum Yap